Erdoğan dan 12Eylül mesajı

Tansu Çiller helikopterin azizliğine uğradı

12/09/2020 Comments (0) Views: 6 Güncel

Ak Part’ye 100 bin üye katıldı

AK Parti İstanbul Teşkilatı, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Gönül Seferberliği” çağrısı üzerine başlattığı “100 Bin Yeni Üye” kampanyasında, sadece 40 günde 106 bin 155 yeni üye kazandırarak önemli bir rekora imza attı. Yeni üyelerle güçlenen AK Parti’nin, Türkiye’yi kalkındıracak ve geleceğe taşıyacak hedeflere emin adımlarla ulaştıracağını vurgulayan Erdoğan, “İstanbul İl Teşkilatımızın partimize kazandırdığı 100 bin yeni üyemize, büyük AK Parti ailesine hoş geldiniz diyorum. Yeni üyelerin partimize kazandırılmasında emeği geçen İstanbul İl Başkanımızı ve tüm teşkilat mensuplarımızı tebrik ediyorum. Üye çalışmalarımızı yürütürken, her yeni kaydın, partimizle beraber ülkemizi de güçlendirdiğini asla aklımızdan çıkarmayacağız. Hep birlikte çok daha fazla çalışarak, önce 2023’te, sonra 2024’te İstanbul halkının teveccühünü rekor oy oranlarıyla sandığa yansıtacağımıza yürekten inanıyorum” dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Gönül Seferberliği” çağrısı üzerine sadece 40 günde 106 bin 155 yeni üye kazandıran AK Parti İstanbul Teşkilatı ile buluştu. AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak’ın ev sahipliğinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen “100 Bin Yeni Üye Programı”na Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra; AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Erkan Kandemir, Fatma Betül Sayan Kaya ve Vedat Demiröz, İstanbul Milletvekilleri, 3 Kademe İl Yönetimi, 3 Kademe İlçe Başkanları ve Yönetimleri, Belediye Başkanları, Meclis Üyeleri, 3 Kademe Mahalle Başkanları ve yeni üyeler katıldı.

ERDOĞAN: “İSTANBUL TEŞKİLATIMIZ BAŞARILI VE BEREKETLİ BİR ÇALIŞMAYA İMZA ATTI”

Bu programı 100 bin yeni üyemizle birlikte yapmayı çok arzu ettiklerini ancak salgın sürecinin el vermediğini belirten Erdoğan, “Gönüller bir olduktan sonra, fiziki mesafelerin öneminin kalmadığına inanıyoruz. Bizleri bir araya getiren İl Başkanımıza ve ekibine teşekkürlerimi sunuyor, Rabbim muhabbetimizi, dayanışmamızı daim eylesin diye dua ediyorum. İstanbul İl Teşkilatımızın partimize kazandırdığı 100 bin yeni üyemize, büyük AK Parti ailesine hoş geldiniz diyorum. Yeni üyelerin partimize kazandırılmasında emeği geçen tüm teşkilat mensuplarımızı tebrik ediyorum. ‘Üye Sayımız Artıyor Ailemiz Büyüyor’ sloganıyla yürüttüğümüz bu çalışmanın bereketli bir şekilde neticelendiğini görüyoruz. Salgınla mücadele kuralları, bizi üye çalışmalarında yeni yöntemler geliştirmeye yöneltti. Her şeyin dijitalleştiği bir devirde, siyasetin bunun dışında kalması elbette mümkün değildir. Biz de üye başvurularını internet üzerinden alacak bir sistem kurduk. Yeni üyelerimizden 11 bininin ön başvurularını “ akuyelikistanbul.org ” internet sitesi aracılığıyla aldık. Buradan başvuran vatandaşlarımızı bizzat evinde ziyaret ederek üye kayıtlarını kesinleştirdik. Salgın sebebiyle yüz yüze iletişimin zorlaştığı, dünyanın birçok ülkesinde hayatın neredeyse durma noktasına geldiği bir dönemde, İstanbul Teşkilatımızın bu kampanyası çok daha değerlidir, anlamlıdır. Önümüzdeki süreçte, TAMAM diye sloganlaştırdığımız Temizlik, Maske, Mesafe tedbirlerini harfiyen uygulayarak partimize yeni üyeler kazandırma çalışmalarına devam edeceğiz” dedi.

ERDOĞAN: “MİLLETİN PARTİSİ AK PARTİ’DE, TERÖR VE ŞİDDETTEN UZAK HERKESE YER VAR”

AK Parti’nin 10,5 milyonu aşkın üyesiyle Türkiye’nin birinci, dünyanın sayılı partilerinden biri olduğunu vurgulayan Erdoğan, “Ülkemizin tüm renklerini kucaklayan, bütün farklılıklarını kuşatan bu hareket, Türkiye’nin en geniş ailesidir. Biz sadece üye sayısına göre değil, aynı zamanda temsil kabiliyeti bakımından da açık ara birinci partiyiz. AK Parti’nin güçlü olması ve güçlü kalması, Türkiye’nin birlik, bütünlük ve selameti açısından hayati öneme sahiptir. Bu hareket ne kadar büyürse, Türk demokrasisi de o derece güçlenecektir. Bu hareket ne kadar güçlenirse, Türkiye’nin kalkınma gayretleri de o derece hızlı neticeye ulaşır. AK Parti, özellikle genç kuşaklarla kadrosunu ne kadar tahkim ederse, Türkiye’nin geleceği o derece aydınlık olacaktır. Üye çalışmalarımızı yürütürken, her yeni kaydın, partimizle beraber ülkemizi de güçlendirdiğini asla aklımızdan çıkarmayacağız. ‘Gönülden Yaparsan Gönüller Kazanırsın’ düsturuyla 83 milyonun her bir ferdini kucaklamaya çalışacağız. Bu partiyi kuran da 18 yıl boyunca iktidarda tutan da milletimizin bizatihi kendisidir. ‘Önce millet, önce memleket’ diyen, ‘Türkiye Eksenli’ hareket eden herkese elimizi uzatmak durumundayız. AK Parti çatısı altında, terör ve şiddetle arasına mesafe koyan herkese, her türlü görüşe yer vardır” dedi.

ERDOĞAN: “MESELE TAYYİP ERDOĞAN’IN İKBALİ DEĞİL, TÜRKİYE’NİN İSTİKBALİDİR”

Türkiye’nin Doğu Akdeniz, Ege başta olmak üzere haklı davalarından asla vazgeçmeyeceğini vurgulayan Erdoğan, “Türkiye olarak aynı anda birden çok cephede çetin bir mücadele yürütüyoruz. Sadece sınırlarımız içinde değil, Irak’tan Suriye’ye, Akdeniz’den Ege’ye kadar geniş bir alanda emperyalizmin farklı yüzleriyle muhatap oluyoruz. Bir asır önce Anadolu’yu işgal edenlerle, bugün Libya’da, Doğu Akdeniz’de karşımıza dikilenler arasında, niyet ve saik bakımından hiçbir fark yoktur. Ülkemizi terörle, baskıyla, ekonomik tetikçileriyle hedef alanların amacı, bizi onurlu ve kararlı duruşumuzdan vazgeçirmektir. Bunların derdi ne AK Parti’yledir, ne Tayyip Erdoğan’ladır; bunların derdi milletimizin bizatihi kendisiyledir, toprağından devletine kadar Türkiye’nin varlığıyladır. Her ne kadar muhalefet görmek istemese de, bu gerçeği artık milletimizin tüm fertleri görüyor. Mücadelenin Tayyip Erdoğan’ın ikbal mücadelesi olmadığını, ülkemiz ve geleceğimiz için yürütülen bir istikbal mücadelesi olduğunu, vicdan ve izan sahibi herkes biliyor. Son 18 yıldır partimiz üzerinde oynanan oyunları hepsi, Anadolu insanının irfanı karşısında başarısızlıkla sonuçlanmıştır. Milletimiz, gerektiğinde canı pahasına bize, kara kaşımız, kara gözümüz, endamımız, hoş sohbetimiz için değil; bu ülkeye olan sevdamızdan dolayı sahip çıkıyor. Bırakın bu ülkenin başına bir şey gelmesini, ayağına taş değse, bunun vebali de hepimizin omuzlarındadır. Türkiye varsa biz varız. Türk milleti güçlüyse biz de güçlüyüz. Türkiye hedeflerine yaklaşıyorsa, işimizi doğru yapıyoruz demektir. Ülke ve millet düşmanlarının hedefindeysek, doğru yönde yürüyoruz demektir. Milletin ve ümmetin dualarını alıyorsak, istikamet üzereyiz demektir. Mazlumların ve mağdurların umudu olmayı sürdürüyorsak hakka ve hakkaniyete uygun şekilde çalışıyoruz demektir” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN: “YEPYENİ BİR DÖNEMİN KAPILARI AÇILACAK”

Türkiye’yi birinci lige taşıyacak yeni bir dönemin eşiğindeyiz diyen Erdoğan, “Öyle bir süreçten geçiyoruz ki, doğru adımlar atarsak ülkemizin önünde yepyeni bir dönemin kapıları açılacaktır. Sadece darbeler, krizler, antidemokratik müdahaleler dolayısıyla kaybettiğimiz yılları telafi etmekle kalmayacak, Türkiye’yi her alanda birinci lige taşıma imkânına kavuşacağız. Yanlış adımlar atmamızın bedelini ise, sadece partimiz değil, milletimizle beraber umudunu bize bağlamış yüz milyonlarca dostumuz, kardeşimiz de ödeyecektir. Tarihimizin en kritik döneminde sizlere, karşımdaki bu kadroya çok önemli görevler düşüyor. Her birinizin omuzlarında taşıdığı bu sorumluluğun bilinciyle hareket edeceğinden şüphe duymuyorum. Hep birlikte çok daha fazla çalışarak, önce 2023’te, sonra 2024’te İstanbul halkının teveccühünü rekor oy oranlarıyla sandığa yansıtacağımıza yürekten inanıyorum. İnşallah aynı neticeyi Türkiye genelinde de elde edeceğiz. İstanbul İl Başkanımıza ve ekibine gayretleri için tekrar teşekkür ediyor, sizleri Allah’a emanet ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.