Fahrettin Altun’dan faşizm vurgulu paylaşım

Fahrettin Altun, Fransa’yı Emile Zola ile vurdu!

27/10/2020 Ahlaksız Charlie Hebdo nun Erdoğan karikatürü büyük tepki topladı için yorumlar kapalı Views: 468 Analiz

Ahlaksız Charlie Hebdo nun Erdoğan karikatürü büyük tepki topladı

İslam’a ve Müslümanlara hakaret içeren ve adına da mizah ya da karikatür denen skandal çizimlerle gündem olan ahlaksız Fransız dergisi Charlie Hebdo yine infiale yol açtı.

Cumhubaşkanlığı İİletişim Başkanı Fahrettin Altun skandala sert tepki gösterdi. Açıklamada şunlar kaydedildi

“Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un Müslüman karşıtı gündemi meyvesini veriyor! Charlie Hebdo, Cumhurbaşkanımıza yönelik alçakça çizimlerle dolu bir sözde karikatür serisi yayınladı. Bu derginin kültürel ırkçılık ve nefreti yaymaya yönelik iğrenç ötesi çabasını kınıyoruz.

Tiksindirici olduğu kadar, insani ahlaktan da yoksun bu sözde karikatürler, açık bir şekide, Fransız liderliğinin ülkesi için istediği yabancı düşmanı, İslamofobik ve hoşgörüsüz bir kültürel çevrenin ürünüdür.

Sivillere yönelik her türlü şiddete ve İslam adına her türlü terör eylemine karşı olduğumuzu açıkça ortaya koyduk. Ancak nereden gelirse gelsin kültürümüze ve dinimize yönelik iğrenç saldırılar karşısında sessiz kalmayacağız.

Cumhurbaşkanımız, Türkiye’nin dünya çapında milyonlarca mülteciye kapılarını açmasını sağlayarak son dönemdeki en insani lider olarak hafızalara kazınmıştır. Kadınlara, çocuklara ve engellilere yardım etmek için parmağını bile oynatmayanlar şimdi de tüm edepsizlikleriyle liderimizi hedef alıyor.

Yine de ırkçı, yabancı düşmanı, İslamofobik ve Yahudi düşmanı tahrikler bizi aynı şekilde karşılık vermeye kışkırtamayacak. Bir mağduriyet üzerinden verilmeye çalışılan gözdağına ve provokasyonlarınıza boyun eğmeyi reddediyoruz.

Kültürümüze yönelik bu tür sorumsuz ve budalaca saldırılar, yalnızca ırkçılığı ve ayrımcılığı besleyecektir. Tüm aklı başında Avrupalı dostları bu tür bir ilkel kültürel ırkçılık, entelektüel kısırlık ve medeniyetsiz söylemle mücadele etmeye çağırıyoruz.”

Charlie Hebdo’nun son yayınladığı Recep Tayyip Erdoğan konulu karikatür adı altındaki rezil çizimler kamuoyunda nefret ile karşılandı.

İki cihan nuru Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed S.A.V. e hakaret içeren ve adına karikatür denilen rezil çizimler nedeniyle İslam dünyasının hedefine oturan dergi yine sansasyonel bir eyleme imza attı.

Charlie Hebdo son yayınladığı çizimlerle sosyal medyada büyük tepki çekti.

Charlie Hebdo’nun Cumhurbakanı Erdoğan hakkındaki çizimlerine her kesimden tepki yağdı.

Avukat Mücahit Birinci çizimlerin paylaşılmaması gerektiğine vurgu yaptı.

Comments are closed.